Jezični mozaik – jezikoslovna radionica hrvatskog, engleskog i njemačkog jezika

Suočeni s općom tendencijom osiromašivanja fonda riječi kod učenika srednjih, naročito strukovnih škola, ovaj projekt ima cilj bogatiti njihov vokabular. U realizaciji projekta, pored učenika i profesora hrvatskoga jezika, sudjeluju i profesori stranih jezika (engleskog i njemačkog), tako da se svaka novo naučena riječ interpretira komparatistički u odnosu na strani jezik, hrvatski standard ali i (žargon ili regionalni idiom) te dijalekt (čakavsko narječje). Riječi se odabiru tematski, uz npr. obilježavanje određene obljetnice ili blagdana.

Realizacija projekta podrazumijeva učenički i mentorski, u prvom redu timski, te istraživački i kreativni rad.  Učenicima u njihovu istraživačkom radu, svekoliku podršku osigurava školska knjižnica kao informacijsko-edukacijsko središte.

Sakupljeni, selekcionirani i obrađeni materijali (sadržaji) prezentiraju se u digitalnom mediju (glogsteru) na mrežnim stranicama škole.

Zabavljajte se i učite uz naše glogstere! Neke pogledajte na poveznicama:

Detalji projekta

VODITELJICA