Putujmo Europskom Unijom

Dan Europe slavi se 9. svibnja svake godine i to u svim državama članicama Europske unije. To je prilika za aktivnosti i festivale koji Europu približavaju njenim građanima.

Učenici će odabrati zemlju EU koju žele pobliže istražiti te o njoj napraviti prezentaciju ili plakat. Teme radova mogu biti iz različitih područja (šport, glazba, film, povijest, znamenitosti, slavne osobe iz kulturnog ili društvenog života itd.). Nastavnici će biti aktivno uključeni kroz usmjeravanje, savjetovanje i nadzor. Organizirat će se predavanja i posjeti predstavnika stranih veleposlanstava u RH, uz moguće i kulinarsko predstavljanje zemalja EU.

Voditelj: Ivan Čirjak i članovi Aktiva predmeta humanističkog i društvenog područja

Detalji projekta

VODITELJ