Sigurno raskrižje

Projekt „Sigurno raskrižje“ realiziran je u suradnji s Veleučilištem u Rijeci. U projektu su sudjelovali učenici 3. TC razrednog odjela: Antonio Šimanić, Ivona Kolar, Marin Gašparović  te učenici 4. TC razrednog odjela: Lucija Čavić, Ivana Cvitanušić, Petar Anić i Elvir Dizdarević.

Jedan je od ciljeva projekta upoznavanje učenika zainteresiranih za nastavak obrazovanja na Veleučilištu u Rijeci s profesorima i programima, radi lakše prilagodbe i svladavanja programa nakon završetka školovanja u Prometnoj školi.

Drugi je cilj projekta povećanje sigurnosti u prometu.  Naime, učenici Prometne škole aktivno su sudjelovali u radu sa studentima Veleučilišta na vježbama iz Prometne tehnike. U računalnom su programu AutoCAD pronalazili i ponudili adekvatna idejna rješenja (rekonstrukcije) problematičnih raskrižja.

Projekt je uspješno realiziran, na obostrano zadovoljstvo, i plan je da se suradnja nastavi i sljedeću školsku godinu.

Detalji projekta

VODITELJ