Nastavnik stručnih predmeta Alen Panić izabran je kao jedini predstavnik Republike Hrvatske na aktivnosti transnacionalne suradnje naziva „Come and see” održane u Pragu od 7. do 10. studenog 2021. Natječaj za odabir kandidata proveo je AMPEU, dok je odlazak bio financiran sredstvima Europske unije.

Stručni posjet organiziran je s ciljem upoznavanja sudionika sa sustavom strukovnog obrazovanja Češke. Sudionici iz različitih zemalja međusobno su komentirali sustav obrazovanja, izdvojili sličnosti i razlike, a zatim se i individualno raspravljalo o specifičnim prednostima i nedostatcima.

Okosnicu aktivnosti činilo je upoznavanje s primjerima dobre prakse te su sudionici imali priliku posjetiti srednju umjetničku školu Michael, ugostiteljsku školu Horky nad Jizerou, strukovnu školu Smichov i Škoda Akademiju.

Nakon stručnih posjeta uslijedile su brojne druge zanimljive aktivnosti čija je svrha razmijeniti ideje i dogovoriti potencijalnu suradnju na projektima.