Učenici Prometne škole iz 4. TC i 4. PF razrednog odjela, posjetili su Pomorski fakultet kako bi se upoznali s programima koje nudi budućim studentima. Neki naši učenici iskazuju interes za nastavkom obrazovanja upravo na tom fakultetu.

Sudjelovali su u prezentaciji prometnog modeliranja u rješavanju inženjerskih problema u prometu. Upoznali su se s korištenjem računalnih modela i simulacijskih alata za upravljanje prometom.

Aktivno su sudjelovali i u zanimljivom predavanju koje je za njih pripremio gosp. Tomislav Krkljan, mag. ing. traff.

Najviše je oduševljenja kod učenika izazvala bespilotna letjelica DJIAir2S koja se koristi za prikupljanje podataka u obliku visokokvalitetnih fotografija i videosnimaka.