Franjevački svjetovni red, uz podršku Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko goranske županije, jedanaestu godinu zaredom organizira karitativnu akciju „Mladi protiv gladi“. Uspjeh te akcije 2010. godine rezultirao je otvaranjem Socijalne samoposluge u gradu Rijeci, prve takve u Republici Hrvatskoj. Samoposluga mjesečno izdaje više od petsto paketa osnovnih potrepština socijalno ugroženim obiteljima.

Učenici Prometne škole volonterski sudjeluju u radu Socijalne samoposluge  kroz program Prometaši volonteri čija je voditeljica profesorica Mira Žepina.

Tijekom 1. i 4. listopada 2021. godine učenici i djelatnici Škole uključili su se u akciju doniranjem po principu „jedan učenik, jedan proizvod“. Svi prikupljeni proizvodi, prehrambeni artikli i higijenske potrepštine, namijenjeni su korisnicima Socijalne samoposluge „Kruh sv. Elizabete“ u prostorijama socijalne samoposluge smještene na tržnici Brajda.

Uključite se i vi –  informirate socijalno ugrožene osobe o mogućnosti korištenja usluga Socijalne samoposluge 😊