„Ulicama moga grada…“ projekt je u kontinuitetu na kojem rade učenici iz INDOK – istraživačke radionice pod mentorstvom knjižničarke i po potrebi, u suradnji s profesorom Povijesti. Namjera je, naime otkriti, istražiti i prezentirati tko se krije iza naziva riječkih ulica, te pritom ukazati na kulturološku i povijesnu vrijednost objekata koji se nalaze duž ulice. Pored toga, projekt je od samog početka zamišljen korelacijski s prometnom strukom. Potencijalno, svaka je ulica ishodište za uočavanje i rješavanje različitih prometnih situacija i problema.

Zbog interesantne povijesti i baštine gotovo svaka riječka ulica predstavlja izvrstan materijal za istraživanje i učenje kao i za stjecanje kompetencija i vještina vezanih uz knjižnično-informacijsko obrazovanje.

Dosada smo obradili Ulicu Fiorella la Guardie, Ulicu Milutina Barača, Krešimirovu ulicu,  Ulicu Ivana pl. Zajca i Adamićevu ulicu. Ove školske godine bavili smo se Ciottinom ulicom, a sve rezultate istraživanja i hodogram projektnih aktivnosti vidljivi su na poveznici

(Između dva riječka nebodera – Ciottina ulica)

Pored razvijanja informacijske pismenosti koja iziskuje traganje za pouzdanom i relevantnom informacijom, učenicima se na ovaj način otvara prostor za učenje o povijesti svoga grada, a posredno stječu šire spoznaje i znanja o evropskoj i svjetskoj povijesti.

Ove je školske godine projekt dobio financijsku potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja u vrijednosti od 2 tisuće eura za koje je nabavljena oprema u školskoj knjižnici.

Voditeljica INDOK – istraživačke radionice Madlen Zubović