Dana 17. i 18. svibnja naš je 2. TC razredni odjel, u pratnji školske pedagoginje Mare Topčić- Bradanović i razrednice Gordane Senić Koprivnikar, posjetio Hrvatsko zagorje. Obišli smo spomenik hrvatskoj himni u Zelenjaku, podignut u čast njezinu autoru Antunu Mihanoviću i etno selo Kumrovec gdje smo se upoznali s autentičnim izgledom zagorskog sela s početka 20. stoljeća. Potom smo se uputili u Terme Tuhelj gdje smo uživali u bazenima Vodenog planeta, super hrani i disko večeri.

Idući je dan bio rezerviran za razgledavanje dvorca Trakošćan koji je opravdao titulu jednog od najatraktivnijih dvoraca u Hrvatskoj i posjet Muzeju krapinskih neandertalaca. Muzej je atraktivan i interaktivan te smo saznali brojne zanimljivosti o evoluciji, biologiji čovjeka i povijesti svemira. Naš je dvodnevni izlet nažalost brzo došao svom kraju, ali smo se puni pozitivne energije vratili u Rijeku. Nadamo se novim izletima u skoroj budućnosti! 😊