Učenice Lorena Matanović i Ivona Filipić sudjelovale su 14. svibnja na natjecanju Mreža čitanja, projektu kojim se diljem Lijepe Naše u mnogim srednjim školama promiče i potiče kultura čitanja. Na ovogodišnjem natjecanju u znanju i kreativnosti sudjelovalo je 576 učenika iz 89 škola. Do kraja natjecanja, koje se provodi u tri razine, dospjelo ih je 171 iz 58 škola. Lorena i Ivona su u ukupnom poretku na nacionalnoj razini zauzele 20. i 23. mjesto što je, uzevši u obzir sve otegotne okolnosti ovogodišnjega natjecanja kao što su nastava na daljinu i nemogućnost pripreme „uživo“, sasvim solidan rezultat.

Kviz se sastojao od 75 pitanja vezanih uz sadržaj triju romana čije su okvirne teme zajedničke i usmjerene na knjigu i čitanje. U Maloj pariškoj knjižari tragali smo za ljekovitim svojstvima knjiga, u romanu Kako pronaći ljubav u knjižari nadali smo se sretnom ljubavnom završetku glavnih aktera, dok smo u romanu Nebo puno knjiga nestrpljivo očekivali razrješenje jedne obiteljske tajne.  Kao i svih dosadašnjih godina članice Čitateljskoga kluba pozitivno su komentirale natjecanje ističući njegovu osnovnu svrhu – čitanje iz užitka.

                                                               Mentorica u natjecanju, knjižničarka Madlen Zubović

Lorena Matanović

Ivona Filipić

Članice povjerenstva Anita Pešut i Gordana Senić Koprivnikar i mentorica Madlen Zubović