3E – Ecology, Environment, Economy

Projekt podrazumijeva tri mobilnosti na koje odlazi ukupno osamnaestero učenika u pratnji nastavnika. Predviđene su dvije mobilnosti u Portugal i jedna u Ljubljanu (u veljači, ožujku i travnju 2022.). Učenici u tvrtkama obavljaju stručnu praksu, stječu nove profesionalne, jezične i međukulturne vještine, dobivaju uvid u tehnologiju rada u cestovnom i poštanskom prometu. Upoznaju digitalne alate za povećanje učinkovitosti cestovnog i poštanskog prijevoza, oprimjeruje im se implementiranje koncepta održivog razvoja u cestovnom i poštanskom prometu, shvaćaju nužnost i vrijednost primjene pravnih okvira u međunarodnom prometu.

Ovi projektni rezultati zasigurno će poboljšati zapošljivost učenika, doprinijeti  razvoju timskog duha i osjećaju samostalnosti, a Škola osnažuje svoju poziciju na međunarodnoj razini, ali i ljudske kapacitete potrebne za provedbu složenih multilateralnih projekata.