“Nakon potresa na Baniji rekli smo da pred nama nije utrka na 100 metara nego dug i iscrpljujući maraton… Banija, koja je i prije potresa bila uboga i siromašna, sad je potonula doslovno na dno dna, obnova će trajati godinama, a najvjerojatniji rezultat će biti još jedno masovno iseljavanje ljudi sa Banije u druge krajeve Hrvatske, Europe i svijeta.

Ali, dok smo živi ima nade, a nade ima zahvaljujući ljudima poput Branke Bakšić Mitić i ekipe okupljenje oko inicijative “Ljudi za Ljude” koji su i prije potresa radili na vraćanju i održavanju života na podrućju Gline i okolice, a sada se od jutra do mraka, ali i po mraku bore da banijcima osiguraju kakav takav krov nad glavom i obrok na stolu.

I da, jasno je i nama da su mnogi već dali koliko su mogli, jasno je da mnogi nemaju danas niti u ovim našim krajevima, kriza i neimaština je svugdje i sve je gore, ali eto pozivamo one koji još mogu i koji žele da donesu sljedeće dvije stvari:

1. Želimo djeci koja su u kamp kućicama i kontejnerima u ovim kišnim danima barem malo ulijepšati djetinjstvo, stoga im želimo odnijeti koju čokoladu, keks, kinder jaje, zbog ograničenog prostora u kamp kućicama ne želimo im nositi plišane igračke, ali ako netko želi kupiti koju LEGO kocku ili Elzu iz Frozena super…Isto tako voljeli bi da uz poklon svatko tko želi napiše koju riječ, poruku, nekada to više znači od samog poklona.

2. Za sve ostale u udaljenim selima kojima su javne kuhinje daleko skupljamo konzerviranu hranu (paštete, riba u konzervi, gotovi gulaši, pasate i ragui…), juhe u vrećici, kava, čokolino, riža, palenta…

Ne skupljamo robu, deke i slično, toga zaista već ima.

Dragi ljudi, ne očekujemo od nikoga da nosi pakete pomoći, voljeli bi vidjeti puno ljudi koji će donijeti po čokoladu ili jednu konzervu, ono što mi možemo obećati je da će svaka ta čokolada tj. svaka stvar koju donesete završiti kod onih kojima je najpotrebnija u tom trenutku, a za to će se pobrinuti Branka, Maja, Mateja, Zoran, Nebojša, Krešo i svi drugi koji su na terenu kao volonteri inicijative Ljudi za Ljude.

U akciji sudjeluju i nastavnici i učenici Hotelijersko-turističke škole Opatija i Prometne škole Rijeka, veliko im hvala na velikom srcu♥️.

Donacije će se skupljati u subotu 20.02.2021. od 15h-19h na ovim lokacijama:

1. Parking Delta kod Spomenika braniteljima (Rijeka)

2. Dom Čavle

3. Šporova jama Kastav

Vidimo se, čuvajte se, Boh i se”, poručio je Sandi Basić, profesor Prometne škole u Rijeci i Hotelijersko – turističke škole u Opatiji.