Školsko natjecanje učenika u disciplini Vožnja motornog vozila održalo se u veljači 2022. na prometnom poligonu na Srdočima. Natjecali su se učenici Fabijan Poklar i Arvin Jakupović iz 3.V2 razednog odjela, pod mentorstvom profesora Bojana Petrana. Obojica su uspješno položili ispit iz predmeta Upravljanje motornim vozilom u HAK-u.

Za potrebe provođenja natjecanja učenici su morali odraditi vježbu, tzv. „vožnju između pločica“ kojom se utvrđuje preciznost u vožnji. Prednjim desnim kotačem vozila trebalo je precizno, u blagom luku voziti između postavljenih pločica. Učenik je uspješniji ukoliko dodirne što je moguće manji broj pločica, odnosno ukoliko ne dodirne niti jednu.

S malom razlikom od dva boda prednosti uspješniji je bio učenik Arvin Jakupović koji će ići na sljedeću razinu natjecanja.

Bojan Petran, dipl.ing., prof.savjetnik