Upisi u prve razrede Prometne škole u Rijeci:

Učenici se mogu prijaviti za upise u dva četverogodišnja programa i jedan trogodišnji.

 • Tehničar cestovnog prometa – trajanje 4 godine – primamo 24 učenika
 • Tehničar za poštanske i financijske usluge – trajanje 4 godine, primamo 20 učenika
 • Vozač motornog vozila – trajanje 3 godine, primamo 48  učenika

BODOVANJE:

Zajednički element za upis u strukovne programe uključuje prosjeke svih zaključnih ocjena od petog do osmog razreda osnovne škole, na dvije decimale. Osim toga, boduju se i zaključne ocjene na kraju sedmog i osmog razreda iz nastavnih predmeta važnih za upis.

Za tehničare cestovnog prometa i tehničare za poštanske i financijske usluge boduju se: Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Fizika, Geografija, Tehnička kultura, a dodatno se boduje natjecanje iz Geografije.

Za vozače motornog vozila boduju se: Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik.

Bodovnog praga nema. Učenici temeljem svojih ocjena stvaraju bodovni prag.

PROVJERA ZNANJA STRANOG JEZIKA (ENGLESKOG ILI NJEMAČKOG) ZA UČENIKE KOJI TAJ JEZIK NISU UČILI U OSNOVNOJ ŠKOLI: 

Termin provjere za učenike koji nisu učili taj strani jezik u osnovnoj školi:

 •  2.07.2024. u 10, 00 sati  (temeljem pisanog zahtjeva učenika)

Termin provjere za učenike s teškoćama u razvoju:

 • 26.06.2024. u 10.00  sati  temeljem pisanog zahtjeva učenika

Kontakt:

 • tajništvo: 095 316 27 08
 • pedagoginja: 095 319 86 11
 • član povjerenstva za upise: 095 316 45 83
 • ravnateljica: 095 318 02 34
 • e-mail:  prometna.ri@gmail.com

PREDAJA  UPISNICA i OSTALIH DOKUMENATA:

 • Od  srijede, 10.07.2024. od 12,00 do 16,00 sati do petka, 12. 7. 2024.
 • U  četvrtak, 11. 7. 2024. i petak, 12.07.2024.  od 8,00 do 16,00 sati.

Upisnice trebaju potpisati roditelj i učenik. Osim upisnice, trebate dostaviti i liječničku potvrdu. Upisati se možete osobno u školi ili putem e-maila: prometna.ri@gmail.com u kojemu ćete poslati skenirane potpisane upisnice i liječničke potvrde.

Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je ostaviti svoje osobne kontakte: broj mobitela ili broj telefona, kako bi ga članovi upisnog povjerenstva u slučaju potrebe mogli nazvati.

Važna napomena:

Tehničari cestovnog prometa  i tehničari za poštanske i financijske usluge trebaju osim upisnice dostaviti osobno ili elektroničkim putem potvrdu školskog liječnika za upis u navedeni obrazovni program.

Vozači motornog vozila osim potpisane upisnice, trebaju donijeti ili poslati elektroničkom poštom liječničku potvrdu s Medicine rada za upis u prvi razred vozača motornog vozila ili privremenu potvrdu obiteljskog liječnika za upis u  navedeni program.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025. može se naći na poveznici

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2024_05_60_1046.html

Priloženi dokumenti: