Izvješće s revije školskih projekata u povodu obilježavanja Dana Škole

Dana 17. svibnja 2024. obilježili smo Dan Prometne škole. Učenicima smo i nastavnicima naše Škole te cijenjenim gostima – ravnatelju Salezijanske klasične gimnazije Danijelu Dragičeviću i ravnatelju Drvodjeljske i strojarske škole Alenu Paniću – s ponosom predstavili dio školskih projekata: Festival znanosti, Fotkajmo matematiku, Kazalište u školi, Čitateljski klub, Razredni rječnik, Rijeka – kulturni grad u prometu, MEZ-ići i Školsko društvo Crvenog križa Prometne škole te fakultativni predmet Škola i zajednica.

Publika je posebno razdragano popratila intervju u kojem su učenici intervjuirali učenike što su se tijekom ove nastavne godine istaknuli svojim stručnim kompetencijama i ljudskim kvalitetama. Zadovoljstvo nam je ovdje predstaviti Simonu Vučković (2. V2) i Alisu Ćamili (3. TC) koje su zaslužile plasman na državnu razinu natjecanja Mreža čitanja, Morena Matejčića (4. TC) koji je na Državnom natjecanju tehničara cestovnog prometa u AutoCAD-u osvojio visoko 4. mjesto, Noela Jakca (4. TC) nogometaša juniora Nogometnog kluba Rijeka te člana Hrvatske nogometne reprezentacije do 19 godina te Karla Trahlića (4. TC) darivatelja krvi.

Budući da prave zabave nema bez glazbe, 2. PF razredni odjel s razrednikom Sandijem Basićem te Glazbena sekcija naše Škole predvođena nastavnicima Petrom Macolić i Željkom Čakarićem priredili su dvije glazbene poslastice. Ne smijemo zaboraviti pohvaliti snalažljive voditelje naše priredbe – Taru Vučković i Petra Jurišića (1. TC) te Paolu Saru Matešu i Vanessu Disep (2. PF).

Ravnateljica Mira Žepina otpratila je zadovoljne učesnike ova ugodna druženja poticajnim riječima. Sa željom da sljedeće godine predstavimo još naših posebnih učenika i školskih projekata opraštamo se do svibnja 2025.