Međunarodni dan sreće slavi se diljem svijeta 20. ožujka. Svjesna da je potraga za srećom temeljni čovjekov cilj, uspostavila ga je Opća skupština Ujedinjenih naroda 2012. godine. Članovi radionice „Jezičnog mozaika“ obilježili su ga kreiranjem novog digitalnog uratka. Temom sreće bavili smo se frazeološki i literarno. Na trima jezicima okušali smo se u pisanju lirskih minijatura. Provjerite koliko smo bili uspješni. Na plakatu pokrenite interaktivne elemente (papirnati zmaj i žuta fotkica World Happiness Day) i saznajte više.

Inspirirajte se! Pronađite sreću u sunčanu danu, procvalu maslačku pokraj puta, u osmjehu prijatelja, u sasvim običnim sitnicama. Sreća raste kada se dijeli. Zato budite dobri prema drugima i usrećite nekoga jer će tada vaša sreća biti najveća.

Pozdravlja vas knjižničarka i ekipa iz „Jezičnog mozaika“!