Speed dating s dramom

i

Škakljive situacije na pozornici i iza nje

Kakva neobična večer!

Učenici Prometne škole redovito su s druge strane pozornice i poznaju lica riječkih glumaca. Mogu se pohvaliti povezivanjem književnih tekstova i scene, imaju omiljene likove i rado komentiraju glumačke interpretacije istih. Uz program Kazalište u školi, naučili su naši učenici štošta o kazalištu pa su zato pozivnicu za razgovor s glumicama i glumcima HNK Ivana pl. Zajca odmah prihvatili. Osjećali su se privilegirano što su baš oni pozvani na ovaj susret.

Krenimo redom – vrijeme radnje: srijeda, 6.3.2024.

– mjesto radnje: nova Gradska knjižnica Rijeka

– format: speed dating.

Baš sve je bilo neformalno, od naziva susreta „speed dating“ do njegove realizacije.

Planirani su kratki sastanci za stolom, ali razgovaralo se u svakom kutku čitaonice. Najčešće su planirane tri minute bile prekratke i razgovori su se nastavljali bez okvira. Apsolutno pozitivno ozračje obuzelo je sve prisutne, a nastavnice Linda Grubišić Belina, Tanja Vrbanac i Edita Poszer ovaj će događaj uskoro popratiti i prigodnim plakatom.

Autor fotografija: Dražen Šokčević