Živimo s osmijehom

„Živimo s osmijehom“ je dugogodišnji projekt prevencije nasilja koji je s vremenom prerastao u program prevencije svih oblika nasilnog ponašanja u školi, oko škole ili u obitelji. Programom promičemo pozitivne vrijednosti, potičemo učenike na stvaranje bolje slike o sebi i jačanje samopouzdanja i samopoštovanja.

Program se sastoji od aktivnosti kojima obilježavamo  značajne datume vezane uz prevenciju nasilja. Tijekom godine, učenici pod vodstvom pedagoginje izrađuju tematske plakate: 2. 10. Međunarodni dan nenasilja, 13. 11. Svjetski dan ljubaznosti, 25. 11. Međunarodni dan nenasilja, 10. 12. Dan ljudskih prava, Blagdani u prosincu, 14. 2. 2024. Valentinovo, 23. 2. Dan ružičastih majica, 20. 3. Međunarodni dan sreće.

Na Vijeću učenika obilježili smo Međunarodni dan djeteta – 20 studenoga, predstavnici svih razrednih odjela izradili su plakat o Dječjim pravima i Konvenciji o pravima djeteta. U veljači 2024., pedagoginja je održala pedagošku radionicu na Vijeću učenika: Empatija: razumijevanje i briga za drugoga.

Učenici promoviraju pozitivne vrijednosti i potiču asertivno ponašanje i prevenciju svih nasilnih oblika ponašanja. Više razmišljaju o odnosima: prijateljskim, u razrednom odjelu, u romantičnim vezama, u obitelji. Uče o načinima zauzimanja za sebe.

Članovi radionice „Živimo s osmijehom“  u ovoj školskoj godini su: Dajana Zbukvić, Matea Martinković i Luka Šeketa iz 2.V1 razrednog odjela. U nastavku je nekoliko fotografija s naše radionice.

Tekst i fotografije pripremila:

Mara Topčić-Bradanović, prof. i školska pedagoginja

Detalji projekta

VODITELJICA

Mara Topčić-Bradanović, prof. i šk. pedagoginja